Hakkımda

Fulya Batuhan Kimdir?

Hepinize kocaman bir merhaba,

Önceliği her zaman iyi bir insan ve mesleğini layıkıyla yapmaya çalışan iyi bir ebe olmak için kendini geliştirmeye odaklamış bir kadın, iletişiminde vazgeçilmezi güler yüz ve samimiyet olan bir eğitmen olarak karşınızdayım. Üniversite yıllarında, değerli hocalarımın desteği ile birçok konuda makaleler yazdım, sunumlar yaptım. Mesleğimi daha ileriye taşıyabilmek için birçok kongre, kurs ve seminerlere katıldım ve yine birçok konuda etkinlikler ve programlar düzenledim. İstanbul Üniversitesi Ebelik Bölümü mezunuyum. Mezuniyetimin hemen ardından yine İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da Ebelik Tezli Yüksek Lisans programını tamamlayarak, Uzman Ebe oldum.

Lisans mezuniyetim ardından İstanbul’da Amerikan Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğumhane bölümünde ebe olarak görev yaptım. Daha Sonrasında ise Kocaeli’nde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Derince Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum servisinde ebe olarak görev yaptım.

Çalıştığım süreç içinde gördüm ki; hem gebelerin hem annelerin “keşke daha önce bilseydim, yaptıklarım doğru oluyor mu” gibi endişe dolu birçok sorusu var ve bu sorular en çokta hastane sonrası eve geçtikleri süreçte pik yapmaya başlıyor. Gebelikle başlayan bu annelik yolculuğunu daha keyifli hale getirebilmek için bir ebe olarak birçok eğitim aldım. 2018 yılında Amasya Üniversitesi’den, 2019 yılında İstanbul Doğum Akademisi’nden Doğuma Hazırlık Eğitici Eğitimi aldım. 2017 yılında Barbara Harper’dan Suda Doğum eğitimi aldım. 2019 yılında Dr. Mehdi DJALAL’dan Haptonomi eğitimi aldım. Bu eğitimlerin yanısıra Elektronik Fetal Monitörizasyon Kursu, EKG Kursu, Gebelikte Ayrıntılı Ultrasonografi Kursu, Temel Yaşam Desteği Sertifikasyon Eğitimi, İnfertilite Hemşireliği kursu gibi birçok eğitime katıldım ve verdiğim tüm bu emeklerin sonucunda, ebelik mesleğini daha ileriye taşıyabilmek ve daha çok ebeveyne ulaşabilmek için Fulyaebe Hamile Rehberlik Hizmetleri’ni kurdum. Bu merkezde; Doğuma hazırlık eğitimi, bebek bakımı eğitimi, 0-8 yaş ilk yardım eğitimi, emzirme eğitimi ve danışmanlığı, anneanne ve babaannelere özel torunumuz geliyor eğitimi, aile planlaması eğitimi ve danışmanlığı, hamile yogası  gibi birçok konuda ailelerin bu süreci daha bilinçli ve keyifli geçirebilmesi için ister yüz yüze ev ziyaretleri ile ister online olarak eğitimler düzenliyor ve danışmanlıklar veriyorum. Doğum anında özel ebe rehberliği talep eden gebelerim içinde özel ebe olarak doğumlarına eşlik ediyor ve doğum anında bebeğinin ilerleyişi ile hissettiği kasılmaları daha kolay karşılaması için ilaç dışı yöntemlerle onlarında yanında oluyor, süreci bir ebe olarak vajinal açıklık, bebek kalp atımı, risk tespiti konularında takip ediyor ve hekimi ile de işbirliği yaparak bebeğini sağlıkla ve coşkuyla karşılamasına yardımcı oluyorum. Ayrıca talepler doğrultusunda da çeşitli kurum ve merkezlerde gebelere, ebelere ve ebelik öğrencilerine yönelik eğitimlerde planlıyorum.

Blogumda ise bir uzman gözüyle yazılan; gebelik, doğum ve bebek bakımı ile ilgili her şeyi bulabileceksiniz. Gebeliğin bir hastalık olmadığını, keyifli ve farkındalıkla geçirilmesi gereken bir süreç olduğunu ve bu sürecinde bir hazırlık gerektirdiğini lütfen göz ardı etmeyin.

 

Hepinize kucak dolusu sevgilerimle.

Fulya BATUHAN KARAŞIN
Uzman Ebe, Doğuma Hazırlık Eğitmeni, Emzirme Danışmanı

Hakkımda

Hamile Rehberlik Hizmetleri

Çalışma Saatlerim

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 18:00
Cumartesi: 9:00 - 16:00

İletişim

Yahyakaptan Mah. Şehit Ali İhsan Çakmak Sk. No:10 İmsa İş Merkezi Kat:3 (Fulyaebe Hamile Rehberlik Hiz.) İzmit – Kocaeli
Telefon: 02129983323
Email: ebefulya@gmail.com

Haber Bülteni

2020@ Fulyaebe.com Tüm Hakları Saklıdır.

Bana yazın :)
Sohbete Başla
Size nasıl yardımcı olabilirim?🤗