Kaç haftalık hamileyim?

Kaç haftalık Gebeyim?

Bu konu kadınların en çok sorduğu ve aynı zamanda da en çok karıştırdığı konulardan biridir. Gebelik, 40 hafta yani 280 gün, ortalama 9 ay 10 gün sürmektedir.

Gebelik haftası, son adet kanamanızın ilk gününe göre hesaplanır. Bu günde son adet tarihi olarak adlandırılır. Gebelik haftası hesaplanırken cinsel ilişki tarihine göre değil, son adet tarihine göre hesaplama yapılır. Örneğin diyelim ki, 10 Mart tarihinde korunmasız cinsel ilişkiye girdiniz ve son adet kanamanızın ilk günü ise (son adet tarihi) 26 Mart. Siz ilişkinizi baz alarak gebelik haftanızı hesaplarken, sağlık profesyonelleri (doktor, ebe) son adet tarihinizi baz alarak hesaplama yapar. Yani bebeğinizin tahmini doğum tarihi son adet tarihinizin ilk gününden ortalama 40 hafta sonra gerçekleşecektir. Bebeğinizin tahmini doğum tarihini, son adet tarihinizden 3 ay geri giderek ve bu tarihe 7 gün ekleyerek de hesaplayabilirsiniz. Örneğin; son adet tarihi 18 Eylül olan bir kadının, tahmini doğum tarihi 25 Hazirandır.

Sevgiyle…

Hakkımda

Hamile Rehberlik Hizmetleri

Çalışma Saatlerim

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 18:00
Cumartesi: 9:00 - 16:00

İletişim

Yahyakaptan Mah. Şehit Ali İhsan Çakmak Sk. No:10 İmsa İş Merkezi Kat:3 (Fulyaebe Hamile Rehberlik Hiz.) İzmit – Kocaeli
Telefon: 02129983323
Email: ebefulya@gmail.com

Haber Bülteni

2020@ Fulyaebe.com Tüm Hakları Saklıdır.

Bana yazın :)
Sohbete Başla
Size nasıl yardımcı olabilirim?🤗