Bebeklerde Kaka Rengi Değerlendirme;

Sevgili annelerin, özellikle doğum sonrası ilk haftalarda bez değişimleri sırasında fark ettiği ve
çoğu zamanda endişelendiği kaka rengindeki değişiklikleri bir görsel aracılığıyla göstermek
istedim.

Siyah kaka (mekonyum): 3.güne kadar. İlk dışkı, mekonyum olarak adlandırılır ve siyah renkte ve yapışkan bir yapıdadır. Bebekler, ilk kakalarını doğumdan sonraki ilk 24 saat içerisinde yaparlar.

Yeşil kaka: 3. günden sonra en geç 10.güne kadar. Genellikle bebeğiniz sağlıklı ve huzurlu ise normal olarak değerlendirilir. Ancak huzursuz ve ağlayan bir bebek ise yeşil kaka yapma besin alerjisi bulgusu olabilir. Bebeklerde bağırsak enfeksiyonlarında da yeşil kaka görülebilmektedir.

Sarı kaka: 5.günden en geç ise 10.günden sonra. Sarı kaka,altın sarısı veya hardal rengine benzer bir renktedir. Genellikle sadece anne sütü ile beslenen bebeklerde gözlemlenmektedir.

Doğum sonrası bebeğinizle ilgili her şey için doğru bilgiler ışığında, endişelenmeden, panik olmadan ona bakabilmek, bilinçli ebeveynler olabilmek, yolunda gitmeyen herhangi bir durum ile karşılaştığınızda zaman kaybetmeden doğru müdahalelerde bulunabilmek için mümkünse doğum

öncesinde ancak mümkün olmadıysa doğum sonrasında “bebek bakımı eğitimi” almanız gerçekten çok önemli ve gereklidir.

Hakkımda

Hamile Rehberlik Hizmetleri

Çalışma Saatlerim

Pazartesi-Cuma: 9:00 - 18:00
Cumartesi: 9:00 - 16:00

İletişim

Yahyakaptan Mah. Şehit Ali İhsan Çakmak Sk. No:10 İmsa İş Merkezi Kat:3 (Fulyaebe Hamile Rehberlik Hiz.) İzmit – Kocaeli
Telefon: 02129983323
Email: ebefulya@gmail.com

Haber Bülteni

2020@ Fulyaebe.com Tüm Hakları Saklıdır.

Bana yazın :)
Sohbete Başla
Size nasıl yardımcı olabilirim?🤗